poniedziałek, 14 marca 2016

Ciężka książka...

I nie chodzi mi o wagę! Komentowałyście że Dzieci z dworca ZOO czyta się trudno i tak jest. ale ja nie mogę się oderwać od wczoraj. już prawie połowę przeczytałam przez całą niedzielę i pół nocy to normalnie mój życiowy rekord!!

dołuje mnie ta książka i zachwyca naraz...

Kilka cytatów:

Ojciec (...) zrywał mnie z łóżka i spuszczał lanie. Mojej młodszej siostrze też się coś przy tym dostawało.(...) Mama stała wtedy przeważnie w drzwiach i płakała. Rzadko kiedy odważyła się nas bronić, bo wtedy bił także i ją. Tylko Ajaks, mój dog, często wskakiwał między nas. Skowyczał cienko i miał bardzo smutne oczy, kiedy zaczynało się lanie. Jemu najłatwiej przychodziło doprowadzić ojca do opamiętania, bo ojciec, tak jak my wszyscy, bardzo kochał psy. Czasem krzyczał na Ajaksa, ale nigdy go nie uderzył.

I tak zresztą gadało się o tym samym: hasz, muzyka, ostatni trip, a potem coraz więcej o cenach na shit, LSD i przeróżne pigułki. Przeważnie byłam taka nawalona, że nie chciało mi się nic mówić i tylko chciałam być sama.

Moją rodziną była paczka. Czuło się w niej coś takiego jak przyjaźń, czułość i w pewnym sensie także miłość...

Axel to był bombowy chłopak. Można go było obrażać i poniżać.

Nie jestem za streszczaniem książek ale chyba i tak każdy wie o czym ona jest a kilka cytatów nie zaszkodzi. Te mnie zaciekawiły z różnych powodów. Pierwszy kojarzy mi się z moim ojcem chociaż u nas nigdy nie było tak hardkorowo!

Inne po prostu mi się spodobały w ogóle nie wiedziałam że w necie są gotowe cytaty z wielu ksiązek koleżanka mi podpowiedziała jak zobaczyła że przepisuję ręcznie ;)

4 komentarze:

 1. Gratuluję rekordu :D
  Dobre cytaty wybrałaś. Ja tam często przepisuję je ręcznie, bo czasem moich ulubionych nie umiem znaleźć w necie.
  Teraz z większą pewnością mogę Ci polecić ten "Dziennik Narkomanki" B. Rosiek, bo jest podobny do Dzieci z dworca Zoo i powinien też Ci się spodobać, ale tak jak mówiłam - nie wiem, jak to będzie z jego zdobyciem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również polecam "dziennik narkomanki" :)/Karolina

   Usuń
 2. Świetny post <3 zapraszamy do nas, dopiero zaczynamy :D http://queens-of-fucking-everything.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej ksiazce, ale jedynie tytuł na przerwie w szkole :D

  OFFICIAL PATTY (klik)

  OdpowiedzUsuń