wtorek, 8 marca 2016

A może męski zawód?

W naszym ośrodku można uczyć się różnych zawodów. Na miejscu są warsztaty fryzjerskie, krawieckie, kucharskie i budowlane. Ale można zdobyć też zawód u różnych pracodawców i uczyć się np. na obuwnika, jubilera, stolarza, cukiernika, blacharza samochodowego, mechanika czy lakiernika.

Także jest niezły wybór i oczywiście zazwyczaj dzieczyny idą na fryzjerski, kucharki czy uczą sie cukiernictwa a chłopaki wiadomo. Stolarze, budowlańcy i mechanicy. Zauważyliście że jakoś tak jest że facetów fryzjerów mało a kobiet na budowie też nie za wiele?

Mama mówi że to przez to że faceci rządzą światem i spychają nas do garów... nie wiem może i tak ale wiem co zauważyłam ucząc się tutaj... Że dziewczyny też czasem chcą wykonywać męski zawód i mogą to robić! i jest u nas np koleżanka co się uczy na stolarza a inna na lakiernika samochodowego.

Bo czemu nie? Skoro je to interesuje i potrafią to robić? Przynajmniej czymś się będą w przyszłości wyróżniać jako kobiety w pracy!

Taki temat z okazji Dnia Kobiet :) I dlatego że wczoraj przeczytałam fajny wywiad z dziewczynami z innego ośrodka OHP które uczą się na mechanika: http://ecam.ohp.pl/-/mechanik-pojazdow-samochodowych-zawod-nie-tylko-dla-chlopa-1

Polecam! :)

A wy myślicie raczej o kobiecym zawodzie czy może chciałybyście wykonywać jakiś męski? Dobry jest taki podział? Bo ja nie wiem czy w dzisiejszych czasach ma to jakieś znaczenie?


3 komentarze:

 1. U mnie w szkole są klasy policyjne i strażackie, i tak jak mi zawsze policjant albo strażak zawsze mi się kojarzyły z męskimi zawodami, to u nas jest dużo dziewczyn na tych profilach. :)
  Jeśli o mnie chodzi, to sama chcę zostać tłumaczem, a to zawód raczej nieprzypisany do płci, ale uważam, że wszystko jest dla ludzi i jak chłopak chce być fryzjerem albo dziewczyna mechanikiem, to czemu nie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja widzę to z drugiej strony, bo sama jestem tancerka i pomimo tego, że w moim zespole jest ~150 osób to mamy tyłki dwóch chłopaków i to jeszcze w wieku 8-10 lat. :( A szkoda, bo faceci też by nam się przydali ;^

  Sometimes my-klik!

  OdpowiedzUsuń
 3. a mi to tak w sumie bez różnicy byleby ta osoba dobrze wykonywała swoją pracę :D/Karolina

  OdpowiedzUsuń