czwartek, 8 września 2016

Nastoletnie matki...

Ostatnio w naszej szkole niezła afera... Okazało się że jedna z dziewczyn jest w ciąży! Spoko to nie ja ;) hehe

słabo to śmieszne, wiem! po prostu pomyślałam że to niezły temat na wpis bo chociaż ciąże wśród nastolatek zdarzają się rzadko to jednak się zdarzją, co nie?

dziewczyna była w ciąży już w zeszłym roku szkolnym ale że nie było widać to nikt oprócz nauczycieli o tym nie wiedział. teraz brzuszek już widać wyraźnie bo termin ma na grudzień.... ciągle więc wszyscy o tym plotkują chociaż nauczyciele mówią nam na lekcjach żebyśmy pocieszyli koleżankę że wszystko będzie dobrze zamiast tylko o tym gadać. pewnie za kilka dni ludzie przyzwyczają się do tego faktu ale wiadomo 16 lat i ciąża to słabe połączenie...

oczywiście nikt się z niej nie wyśmiewa tylko jakoś tak wiecie zawsze to ciekawy temat do szeptania za plecami... chociaż w naszej szkole z tego co słyszałam co jakiś czas zdarza się jakaś ciąża i nawet dziewczynom udaje się mimo to skończyć szkołę!

zastanawiam się czy naprawdę nastolatki zupełnie nic nie wiedzą o zabezpieczaniu się? wiem że słaby to temat do pogaduszek z rodzicami czy nauczycielami ale przecież w necie wszystko można znaleźć czy nawet iść do ginekologa i zapytać...  skoro decydujesz się na seks w młodym wieku to wypadałoby dowiedzieć się jak się zabezpieczyć!

to tyle w temacie.4 komentarze:

 1. W moim liceum nie było jeszcze dziewczyny w ciąży (przynajmniej przez ostatnie dwa lata), ale w moim gimnazjum było kilka takich osób. Też wydaje mi się, że w dobie Internetu raczej mogłyby o tym poczytać, ale z drugiej strony kto wie, o czym takie osoby myślą... Oczywiście nie obrażając ich.
  Pamiętam, jak mieliśmy w gimnazjum na geografii lekcję o przyroście naturalnym i nauczyciel powiedział, że jak będziemy mieć dużo dzieci, to ten przyrost będzie większy itp. A koleżanka na to: "Pan nam mówi takie rzeczy, a potem dzieci rodzą dzieci!". Taka anegdotka w temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż w takich momentach to oni zazwyczaj nie myślą wgl :D a potem " O matko jak to się mogło stać?" wielkie zdziwienie;) no cóż trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny :)

  grlfashion.blogspot.com
  Zapraszam;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie! Masz rację. Przerażające jest to, iż mamy tak do przodu posuniętą technologie, a ludzie mądrzejsi jakoś nie są. Jeśli dana osoba nie wie jak się zabezpieczyć to także nie jest wystarczająco dojrzała na stosunek. Ale trzeba wziąć pod uwagę też to, że czasem środki antykoncepcyjne zawodzą. Mogła pęknąć gumka lub organizm tej dziewczyny mógł nie reagować na dane tabletki antykoncepcyjne.

  OdpowiedzUsuń